:strona główna:        :adres-mapka:        :foto serwis:        :elektronika serwis:


Naprawa laptopów Płock - serwis komputerowy.
Naprawiamy każdy rodzaj uszkodzenia
w laptopach, netbookach, tabletach
i komputerach stacjonarnych
wszystkich marek.


Jeśli Twój komputer przenośny nie uruchamia się, zawiesza, wyłącza podczas pracy, ma uszkodzony ekran, zakłócony obraz (artefakty), przegrzewa się bądź występuje jakikolwiek inny objaw
- z pewnością pomożemy!

Nie jesteśmy serwisem powstałym na bazie komisu telefonów GSM, tylko firmą, która od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalną naprawą elektroniki zaawansowanej.

Zajmiemy się każdym sprzętem,
w którym nie podejmowano już wcześniej
nieudanej próby naprawy w innym serwisie.
Podjęte w niewłaściwy sposób czynności naprawcze nierzadko są przyczyną komplikującą lub całkowicie uniemożliwiającą naprawę. Wykorzystanie nieodpowiedniego sprzętu może prowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głównej lub innych podzespołów.
Sprzęt taki przyjmujemy warunkowo (czytaj niżej...)

Jeśli masz problem z konsolą XBOX / Playstation także pomożemy!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na FORUM dyskusyjne NOWOŚĆ
Możesz zadać tam pytanie lub poczytać już istniejące wątki...


Aktualności / nowości...

marzec 2013
Układy ATI Radeon - kolejna plaga po chipsetach nVidia!
Po wielkiej wpadce nVidii dotyczącej wadliwych układów graficznych i chipsetów NB czas na konkurencyjne ATI. Jak pokazuje statystyka serwisowa układy te są nieodporne na przegrzania. Masowo uszkadzają się w laptopach, które mają niedrożny (nie konserwowany od długiego czasu) układ chłodzenia. Dotyczy to zarówno chipsetów graficznych GPU, układów zintegrowanych NB+GPU oraz samych mostów północnych (NB). Wymiana układu na nowy oraz regularna konserwacja układu chłodzenia to jedyna recepta na długie i bezproblemowe użytkowanie laptopa z Radeonem ATI.

grudzień 2011
Elektronika Serwis Płock
Pomagamy tam, gdzie poddali się inni !

W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi serwisu płyt głównych laptopów i konsol, gdzie inny serwis podejmował już nieskuteczne próby naprawy postanawiamy wprowadzić możliwość naprawy takich płyt w naszym serwisie na warunkach szczególnych. Jeśli inny serwis próbował naprawić Twój sprzęt, ale mu się nie udało, bądź usterka powraca co kilka miesięcy możesz skorzystać z tej usługi specjalnej. W takim przypadku diagnoza i wycena płatna jest 50zł, a naprawa podejmowana jest na warunkach indywidualnie uzgadnianych z klientem. Oczywiście zdarza się, że płyta główna, która do nas trafi nie kwalifikuje się już do naprawy (użyto niewłaściwego sprzętu, bądź podjęto próbę naprawy bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia). W takich przypadkach sprzęt po oględzinach jest składany i wydawany klientowi ze stosowną ekspertyzą. Z racji na kilkunastoletnie doświadczenie w naprawach elektroniki zaawansowanej specjalizujemy się w serwisowaniu "trudnych przypadków", ale ciężko w pewnych sytuacjach oczekiwać cudu...

lipiec 2011
Chipsety graficzne nVidia GeForce 8600 już dostępne!
Od lipca 2011 znów dostępne są GPU G86-770. Tym razem w poprawionej wersji 771 pozbawionej wad poprzednika. Naprawa wielu platform wyposażonych w karty GeForce 8600/8600GS jest zatem możliwa (w tym laptopów HP serii DV, które bardzo często cierpią na problemy z kartą graficzną).
Koszt naprawy w głównej mierze podyktowany jest wysoką ceną podzespołu i wynosi na chwilę obecną 550zł. O czas naprawy proszę pytać telefonicznie (503890766), ale ze względu na pewien zapas magazynowy układów nie powinien być tak długi jak w przypadku chipów zamawianych w HongKongu.

maj 2011
Większość poprawionych układów graficznych nVidia już dostępnych...
Sytuacja klientów, których laptop nie mógł być naprawiony z powodu wyposażenia w wadliwy układ GPU (GeForce 7600, 7800, 8400, 8600) i brak dostępności nowych uległa zmianie. Niestety ceny nowych GPU nVidii nie są niskie...
Czas oczekiwania na naprawę waha się od kilku dni (gdy chip mamy na magazynie) do około miesiąca (gdy istnieje konieczność sprowadzenia z HongKongu). Montowane przez nas układy są oryginalne i fabrycznie nowe.

grudzień 2010
Wadliwe chipsety graficzne nVidia.
Jeśli Twój laptop wyposażony jest w kartę graficzną nVidii wyprodukowaną przed lub w 2008r jest prawdopodobne, że jej chipset pochodzi z wadliwej serii. Układy te na skutek błędu konstrukcyjnego wydzielają zbyt duże ilości ciepła, co prowadzi do ich przegrzewania i nierzadko trwałego uszkadzania. Problem dotyczy tak wielu użytkowników notebooków, że nVidia opublikowała oficjalną listę komputerów przenośnych "dotkniętych" problemem. Jeśli Twój laptop znajduje się na niej lub posiada chipset graficzny G84 / G86 (GeForce 8600/GS) i doszło do uszkodzenia związanego z wyświetlaniem obrazu - konieczna jest wymiana GPU na nowy, a nie jego reballing (skuteczny w tym przypadku na max 2-3 miesiące).


Ranking awaryjności laptopów
(na podstawie statystyk serwisowych)

bardzo mało awaryjne:
- DELL (na platformie Intel)
- IBM (T41, T42 z wyłączeniem Lenovo)

o standardowej awaryjności:
- IBM Lenovo
- Sony Vaio
- Toshiba

modele bardzo awaryjne:
- HP seria DV (6000, 6500, 6700, seria 5, 6 i 9 z układami nVidia)
- Compal FL90, FL92
- Asus/Asmobile S96S
- Asus seria K50 i K70 na układach ATI Radeon




Profesjonalne naprawy płyt głównych
z wykorzystaniem stacji 2IR
oraz chemii najwyższej jakości.
Wymiana i reballing układów BGA.

Zdecydowana większość serwisów laptopów w przypadku uszkodzenia płyty głównej proponuje jej wymianę, a koszt takiej operacji często stanowi ponad połowę wartości laptopa.

My naprawiamy płyty główne przywracając je do 100% sprawności, a naprawa jest dużo tańsza od nowej płyty. Wykorzystujemy oryginalne podzespoły, odpowiednią technologię napraw i dostęp do szczegółowej dokumentacji technicznej.

6 do 12 miesięcy
pisemnej gwarancji
na wszystkie naprawy!

Bezpłatna wycena
kosztów naprawy laptopów.








czy wiesz, że:
...szybkość procesora w niewielkim stopniu
wpływa na wydajność pracy systemu windows
a w znacznie większym stopniu decyduje o tym
szybkość transmisji z dysku twardego?
To dlatego wymiana tradycyjnego dysku talerzowego
na szybki dysk SSD daje dużo większy wzrost wydajności
niż wymiana procesora.

- co zrobić jeśli Twój laptop został zalany?
Natychmiast odłącz go od zasilacza i wyjmij baterię! Nie próbuj uruchamiać sprzętu. Pozostaw go otwartego w ciepłym i suchym miejscu oraz niezwłocznie zgłoś się do serwisu. W przypadku zalania zwlekanie z naprawą zmniejsza szanse na jej powodzenie (z czasem dochodzi do trwałych uszkodzeń płyty głównej i konieczna jest kosztowna wymiana). Najgorsze w skutkach są zalania coca-colą, sokiem pomarańczowym, kawą i wodą z proszkiem do prania.

- czyść regularnie układ chłodzenia.
Co pewien okres czasu (zależnie od warunków w jakich pracuje Twój laptop) powinieneś się zgłosić na czyszczenie układu chłodzenia. Gromadzące się w nim zanieczyszczenia mogą całkowicie zatkać radiatory i kanały wentylacyjne (zobacz zdjęcie). Powoduje to przegrzewanie się procesora i chipsetu powodując nierzadko trwałe uszkodzenie sprzętu (konieczna wymiana układu lub reballing BGA). W laptopach, które skończyły 3-4 lata zaleca się także wymianę past termoprzewodzących (z biegiem czasu fabryczne pasty tracą właściwości przewodnictwa).

- co to jest reballing BGA?
Układ BGA jest połączony z płytą główna za pomocą znajdujących się pod jego spodem kilkustet kulek o średnicy 0,45-0,76mm. Reballing jest to proces powtórnego wlutowania układu BGA w płytę główną złożony z kilku etapów - wylutowania układu, oczyszczenia połączeń (padów), montażu nowych kulek za pomocą specjalnego sita w piecu do reballingu, nagrzaniu całej płyty do ściśle ustalonej i precyzyjnie kontrolowanej temperatury (za pomocą tzw. preheatera kwarcowego lub ceramicznego) oraz wlutowaniu w płytę za pomocą specjalistycznej stacji lutowniczej na podczerwień. Ważne jest też zastosowanie w procesie lutowania dobrych topników żelowych, które zapewniają powstanie wysokiej jakości trwałego spoiwa. Wprowadzenie w UE nowych wymogów ochrony środowiska (dyrektywy RoHS) wymusiło na producentach sprzętu stosowanie połączeń bezołowiowych (zastąpiono go związkami srebra), które są bardziej podatne na utlenianie i uszkodzenia mechniczne (pęknięcia). Dlatego laptopy wyprodukowane po roku 2006 najczęściej cierpią na usterki wymagające reballingu BGA.

NAPRAWIAMY LAPTOPY MIĘDZY INNYMI TAKICH MAREK JAK
DELL HP TOSHIBA ASUS FUJITSU SIEMENS LENOVO APPLE BENQ LG SONY ACER SAMSUNG IBM PACKARD BELL ARISTO EMACHINES COMPAL NTT